O firmie

Firma Hellux istnieje na rynku od 1992 r. U podłoża naszej działalności znajduje się tokarstwo w drewnie, co było i jest specjalnością firmy doskonaloną na przestrzeni lat. Dzisiejsze doświadczenie zawdzięczamy kształceniu kadry, inwestycjom w specjalistyczny sprzęt, a także przeróżnym zleceniom wykonywanym dla klientów różnych specjalności.

Historia tokarstwa w firmie Hellux

Po kilkunastu latach w branży posiadamy park maszynowy z szerokim spektrum możliwości tokarskich - wykonujemy odwierty w drewnie do 1200 mm, a także toczymy i wycinamy na wzór klienta elementy z drewna takie jak: tralki, gałki do mebli, elementy do lamp czy półprodukty drewniane wykorzystywane w różnych branżach.

Historia tokarstwa w firmie Hellux

Do wyrobu elementów toczonych wykorzystujemy drewno lite, co daje im trwałośći estetykę. Lampy wykonane z drewna litego pięknie pasują do mebli drewnianych, tworząc piękną kompozycję i wystrój wnętrza. Do szerokiej gamy wykonywanych przez nas produktów zaliczyć można również: ramki drewniane, nóżki, trzony, drążki, kule drewniane toczone a także wiele elementów wykonywanych na zlecenie i wzór klienta.